Його головна мета – перевести макет UI/UX-дизайнера в код так, щоб перетворити початковий задум на сайт, який відповідає всім заявленим стандартам і вимогам. Ласкаво просимо до цієї інформативної статті про захоплюючий світ фронтенд-розробників! Якщо ви коли-небудь задавалися питанням, що таке фронтенд-розробник і чим він займається, ви потрапили за адресою. У цій статті я надам вам детальний огляд цієї процвітаючої професії, пояснюючи її обов’язки, необхідні навички та те, як вони вписуються в сучасну розробку веб-сайтів.
Курси Front End
Вікна та поля для введення даних призначені для frontend курси введення певної інформації користувачем за допомогою пристрою-носія програмного забезпечення або периферійного обладнання. Якнайшвидше переходьте до практичного відпрацювання отриманих знань і навичок. Теорія є цінною і важливою, але тільки реальний досвід принесе вам розуміння своїх сильних і слабких сторін, а також допоможе їх удосконалити. Фронтенд-розробка — відмінний напрямок для тих, хто любить вирішувати завдання різного роду, має посидючість і уважність, а також не позбавлений креативності. Це свого роду магія, яка дозволяє перетворити ваші ідеї та концепції на інтерактивні та захоплюючі сайти.
Основними складовими фронтенду є інтерфейс користувача, кнопки, вікна і поля для введення, взаємодія з користувачем (UX), а також анімовані елементи. В цій статті ми розповіли основні задачі Frontend-розробника, щоб ви мали поняття, що це і як працює. Якщо у вас залишились питання можна пройти консультацію з менеджером Академії «Мережні Технології». Для порівняння роботи фронтенд над бекенд радимо ознайомитись з нашою наступною статтею. Більшість необхідних роботи soft-skills можна розвинути безпосередньо у процесі роботи — вони прийдуть з досвідом.
Приведи Друга І Отримай Подарунок
Front end розробник зазвичай має відразу кілька спеціальностей – виконує роботу верстальника, дизайнера та програміста одночасно. Адже створення сайту передбачає налаштування інтерфейсу користувача з усіма візуальними частинами, включаючи юзабіліті та UI/UX дизайн. Сучасний фронтенд-розробник повинен активно використовувати бібліотеки та фреймворки.
Це означає, що люди, які вивчають візуальні науки або йдуть у фронтенд із творчих і мистецьких професій, матимуть природні схильності та значні переваги перед іншими кандидатами. Написання коду часто відбувається повільно та складається здебільшого з пошуку помилок і способів виправити їх. У роботі Frontend важливе й почуття естетики, адже саме воно відповідає за візуальний бік проекту. Фронтенд — один з найпростіших шляхів потрапляння до IT-кухні разом із тестуванням. Навчання за даною спеціальністю легше, ніж на Java або C#/.NET Developer`a, проте є одна неприємна тенденція для новачків.
- Frontend Developer має безліч обов’язків, пов’язаних зі створенням і підтримкою користувацького інтерфейсу.
- Сюди можна віднести іконки, текстові блоки, зображення, форми та кнопки, які полегшують взаємодію користувача з сайтом, роблять його зручним та приємним.
- Backend – це програмно-апаратна частина проекту, Frontend ж є клієнтською стороною призначеного для користувача інтерфейсу до програмно-апаратної частини проекту, тобто до бекенду.
Важливо відзначити, що багато хто все ж плутає вакансію фронтенд-розробника з верстальником сайту або дизайнером. В деякій мірі, вивчивши ринок праці складається враження, що фронтенд-розробник – це людина-машина, яка надає цілий спектр послуг, такий собі різноробочий в IT просторі. UX (user experience) включає навігацію програмного рішення, його функціональний набір, а також все те, що відноситься до верстки – текст, зображення, розташування компонентів. Разом з цим, UX має ключову відмінність від UI, яка полягає в тому, що перший спрямований на забезпечення зручності та інтуітивності рішення, тоді як другий – виключно на створення привабливого візуалу. Зазвичай, ці компоненти нерозривні, і практично будь-який проект вимагає роботи що над одним, що над іншим.
IT-фахівець зі створення клієнтської сторони веб-додатків іменується FrontEnd розробником. Frontend фокусується на частині сайту, яку користувачі бачать і з якою взаємодіють. Ми радимо вчити Frontend на курсах із професійними викладачами, достатньою кількістю практики та можливістю виконати кілька проєктів. Так ти витратиш набагато менше часу на навчання та пошук роботи.
Frontend Developer має володіти англійською на рівні не нижче B1 (Intermediate). Це потрібно для роботи з кодом, читання документації та професійних ресурсів. Якщо плануєте влаштуватися в іноземну компанію, орієнтуйтеся на рівень B2 (Upper-Intermediate) чи С1 (Advanced). Після успішного проходження тестування наші студенти зараховуються на програму і починають навчання. Кожен студент отримує підготовчі теоретичні матеріали з верстки і Javascript.
Кожен проект може представляти унікальні виклики та вимагати різних навичок і підходів. Потрібно пройти навчання, а потім якнайшвидше потрапити на реальний проєкт із досвідченими людьми та здобувати практичний досвід. Один зі способів його отримати — знайти програму стажування чи влаштуватися на роботу інтерном.
Backend – це програмно-апаратна частина проекту, Frontend ж є клієнтською стороною призначеного для користувача інтерфейсу до програмно-апаратної частини проекту, тобто до бекенду. Іншими словами бекенд – це все те, що відбувається на стороні сервера і що залишається невидимим користувачеві (сам сервер теж є частиною бекенду, тільки апаратного). Звідси і назва entrance – це видиме спереду, back – це те, що приховано позаду, невидиме. Адаптивний дизайн означає зміну макета сайту залежно від розміру екрана та пристрою, який використовує користувач.
Для Front-End спеціаліста неохайне портфоліо може одразу закрити двері до співбесіди, тому варто приділити особливу увагу його візуальному оформленню та зручності використання. Мої освіти навряд чи можна назвати профільними — бухоблік та аудит в Держакадемії статистики. Раніше мав мрію — піти в держапарат і покращувати ситуацію в країні. Насправді список — колосальний, і варто розуміти, що він може зростати, разом зі зростанням того, що потрібно прикрутити до вашого сайту. Одна справа — це маленький блог, а інша — велетенський онлайн-кінотеатр чи маркетплейс.
Як Навчитися Фронтенду
Для цього використовуються такі мови, як HTML, CSS та JavaScript. HTML служить для створення структури та вмісту веб-сторінки, CSS — для організації зовнішнього вигляду та дизайну, а JavaScript — для інтерактивності. Крім того, frontend-розробник займається розробкою адаптивного дизайну, щоб інтерфейс привабливо виглядав і ефективно працював на різних платформах і пристроях.